Wedgwood servis Napoleon Ivy

Wedgwood servis Napoleon Ivy
Wedgwood servis Napoleon Ivy
Wedgwood servis Napoleon Ivy
Wedgwood servis Napoleon Ivy
Wedgwood servis Napoleon Ivy
Wedgwood servis Napoleon Ivy
Wedgwood servis Napoleon Ivy
Wedgwood servis Napoleon Ivy
Wedgwood servis Napoleon Ivy
Wedgwood servis Napoleon Ivy
Wedgwood servis Napoleon Ivy
Wedgwood servis Napoleon Ivy
Wedgwood servis Napoleon Ivy
Wedgwood servis Napoleon Ivy
Wedgwood servis Napoleon Ivy
Wedgwood servis Napoleon Ivy
Wedgwood servis Napoleon Ivy
Wedgwood servis Napoleon Ivy

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

WEDGWOOD, "Napoleon Ivy", servis, 85 dlr, porslin, England, 1900-tal, dekor av murgröna, bestående av: 12 tallrikar (25 cm), 11 tallrikar (23,5 cm), 12 tallrikar (21 cm), 8 djupa tallrikar, 6 assietter, 3 uppläggningsfat, karott med fat (lock saknas), såssnipa, tekanna, mjölkkanna, gräddkanna, sockerskål, 7 buljongkoppar med fat, 5 tekoppar med fat, 11 kaffekoppar med fat, 4 moccakoppar med fat.

Medföljer gör 1 kaffekopp, 1 tekopp, 1 buljongkopp, samtliga med avslaget öra, de avslagna delarna finns

Nagg, sprickor, någon lagning kan förekomma

558711

2018-07-13