Biljardbord Lennartsnäs

Biljardbord Lennartsnäs
Biljardbord Lennartsnäs
Biljardbord Lennartsnäs
Biljardbord Lennartsnäs
Biljardbord Lennartsnäs
Biljardbord Lennartsnäs
Biljardbord Lennartsnäs
Biljardbord Lennartsnäs
Biljardbord Lennartsnäs
Biljardbord Lennartsnäs
Biljardbord Lennartsnäs
Biljardbord Lennartsnäs
Biljardbord Lennartsnäs
Biljardbord Lennartsnäs
Biljardbord Lennartsnäs
Biljardbord Lennartsnäs
Biljardbord Lennartsnäs
Biljardbord Lennartsnäs
Biljardbord Lennartsnäs
Biljardbord Lennartsnäs

Klubbat för:

17 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BILJARDBORD, omkring 1900, England, betsat, skyltmärkt "Busseys patent", filtklädd stenskiva, biljardklot 16 st, köer, 7 st (placerade i pipställ), samt räknetavla, bordets mått höjd ca 83, 223x116 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Höj- och sänkbart, slitage

558721

2018-07-13