Bordslystrar

Bordslystrar
Bordslystrar
Bordslystrar
Bordslystrar
Bordslystrar
Bordslystrar
Bordslystrar
Bordslystrar
Bordslystrar
Bordslystrar
Bordslystrar
Bordslystrar
Bordslystrar
Bordslystrar
Bordslystrar
Bordslystrar
Bordslystrar
Bordslystrar

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BORDSLYSTRAR, 2 dlr, 1 par, blandstil 1800-talets andra hälft, med fyra ljusarmar, brons och med prismor av varierande form, höjd ca 45 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Bruks och åldersrelaterat slitage

558733

2018-07-18