Longine herrfickur i 14 k guld

Klubbat för:

5 600 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

LONGINES, fickur, 14 k guld, ca 1915, savonett, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, innerboett i metall, boettnr samt verknr. 3524512, cal 19.74N, klockkedja i 18 k, diameter 52,4 mm, totalvikt inkl. kedja 104 g, etui

Zustandsbeschreibung

Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, gravyr, bucklor och bruksslitage

558847

2018-07-13