Atlas Stockholm
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ATLAS STOCKHOLM. BENTZER, A. Karta öfver Stockholm sammandragen från den af Kongl. topografiska Corpsen på stadens bekostnad ....Skala 1:4000. Stockholm., Generalstabens Litografiska Anstalt., 1909.
Folio (53x34 cm). Originalband. 12 dubbelsidiga blad med kartor och titel.
Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".
Bruksslitage, vikt hörn på pärmen
558866
2018-07-18