Atlas Stockholm

Atlas Stockholm
Atlas Stockholm
Atlas Stockholm
Atlas Stockholm
Atlas Stockholm
Atlas Stockholm
Atlas Stockholm
Atlas Stockholm

Klubbat för:

750 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

ATLAS STOCKHOLM. BENTZER, A. Karta öfver Stockholm sammandragen från den af Kongl. topografiska Corpsen på stadens bekostnad ....Skala 1:4000. Stockholm., Generalstabens Litografiska Anstalt., 1909.
Folio (53x34 cm). Originalband. 12 dubbelsidiga blad med kartor och titel.

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, vikt hörn på pärmen

558866

2018-07-18