Bordsuppsats
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORDSUPPSATS, 4 dlr, 1900-talets första hälft, uppsats med tre våningar, dekorationskanna, mindre dekorationskanna samt dylik omgjord till fotogenlampa, alabaster, höjd mellan ca 42-68 cm
Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".
Den mindre kannan med lös hänkel, sprickor, lagningar och nagg
558897
2018-07-18