Bordsuppsats

Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats

Klubbat för:

5 000 SEK

8 000 SEK

BORDSUPPSATS, 4 dlr, 1900-talets första hälft, uppsats med tre våningar, dekorationskanna, mindre dekorationskanna samt dylik omgjord till fotogenlampa, alabaster, höjd mellan ca 42-68 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Den mindre kannan med lös hänkel, sprickor, lagningar och nagg

558897

2018-07-18