Väggur

Väggur
Väggur
Väggur
Väggur
Väggur
Väggur
Väggur
Väggur
Väggur
Väggur
Väggur
Väggur

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄGGPENDYL, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, förgylld, skuren dekor, emaljerad urtavla med arabiska siffror samt märkt Fritz Gelhaar Stockholm, höjd ca 78 cm, pendel medföljer

Bruks- och åldersrelaterat slitage, bortfall i bronseringen

558978

2018-07-13