Barnskrivbord
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BARNSKRIVBORD, 1700/1800-tal, fanerat i mahogny och valnöt, beslag, handtag och kantlister i förgylld brons, nyckel finns, höjd ca 69 samt 83x44 cm
Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".
Omfattande slitage, beslag saknas, möjligen kompletterat
558983
2018-07-18