Barnskrivbord

Barnskrivbord
Barnskrivbord
Barnskrivbord
Barnskrivbord
Barnskrivbord
Barnskrivbord
Barnskrivbord
Barnskrivbord
Barnskrivbord
Barnskrivbord

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BARNSKRIVBORD, 1700/1800-tal, fanerat i mahogny och valnöt, beslag, handtag och kantlister i förgylld brons, nyckel finns, höjd ca 69 samt 83x44 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Omfattande slitage, beslag saknas, möjligen kompletterat

558983

2018-07-18