Spegel
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGEL, 1800/1900-tal, stomme i trä med dekor i pastellageliknande material, krönet med kvinnoansikte, mittendelen oval med mindre spegelytor runt omkring, förgylld och bemålad svart, höjd ca 127 samt största bredd 77 cm
Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".
Nagg, slitage
558991
2018-07-18