Spegel

Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SPEGEL, 1800/1900-tal, stomme i trä med dekor i pastellageliknande material, krönet med kvinnoansikte, mittendelen oval med mindre spegelytor runt omkring, förgylld och bemålad svart, höjd ca 127 samt största bredd 77 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Nagg, slitage

558991

2018-07-18