Penselvas Kina 1900-talets början

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PENSELVAS, porslin, Kina, 1900-talets början, cylinderformad, dekor av sångfåglar bland blomande träd i emaljfärger, sepia samt järnoxid, kalligrafi med sigill, höjd ca 28,5 cm

Åldersrelaterat bruksslitage

559030

2018-07-18