Penselvas Kina 1900-talets början
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PENSELVAS, porslin, Kina, 1900-talets början, cylinderformad, dekor av sångfåglar bland blomande träd i emaljfärger, sepia samt järnoxid, kalligrafi med sigill, höjd ca 28,5 cm
Åldersrelaterat bruksslitage
559030
2018-07-18