Jardinjär

Jardinjär
Jardinjär
Jardinjär
Jardinjär
Jardinjär
Jardinjär
Jardinjär
Jardinjär
Jardinjär
Jardinjär
Jardinjär
Jardinjär

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JARDINJÄR, sent 1800-/tidigt 1900-tal, porslin, troligen Italien, polykrom dekor av blomster med aurae (vindnymfer) och satyrer, höjd ca 30 cm, bredd ca 37 cm

Smärre ytkrackelyr, bottnen ojämn

559047

2018-07-14