Jardinjär
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JARDINJÄR, sent 1800-/tidigt 1900-tal, porslin, troligen Italien, polykrom dekor av blomster med aurae (vindnymfer) och satyrer, höjd ca 30 cm, bredd ca 37 cm
Smärre ytkrackelyr, bottnen ojämn
559047
2018-07-14