Porslinsask och urna

Porslinsask och urna
Porslinsask och urna
Porslinsask och urna
Porslinsask och urna
Porslinsask och urna
Porslinsask och urna
Porslinsask och urna
Porslinsask och urna
Porslinsask och urna
Porslinsask och urna
Porslinsask och urna
Porslinsask och urna

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ASK samt. URNA, 1800-talets slut, troligen Frankrike, porslin, polykrom och förgylld dekor med blomster, höjd 14 respektive 34 cm

Bortffall i dekoren, urnan sitter löst på sockeln

559095

2018-07-14