Maria Röhl blyertsteckning

Maria Röhl blyertsteckning
Maria Röhl blyertsteckning
Maria Röhl blyertsteckning
Maria Röhl blyertsteckning
Maria Röhl blyertsteckning
Maria Röhl blyertsteckning

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MARIA RÖHL (1801-1875):Porträtt av brukpatron, Jonas Reihnold Troselius, enligt påskrift a tergo, signerad och daterad 1840, blyertsteckning, ca 17x13 cm

Något gulnad, en mindra vättenfläckar i hörnet, ej examinerad ur ramen

559097

2018-07-14