Tallrikar 2 st

Tallrikar 2 st
Tallrikar 2 st
Tallrikar 2 st
Tallrikar 2 st
Tallrikar 2 st
Tallrikar 2 st
Tallrikar 2 st
Tallrikar 2 st

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIKAR, 2 st., tenn, 1800-tal, 1 av Hans Petter Nelander (verksam 1829-1839), Arboga, 1830, den andra med otydliga stämplar, diameter ca 34-36 cm

Slitage, bucklor, repor

559107

2018-07-14