Rörstrand matservis 1800-tal
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RÖRSTRAND, matservis, 1800-talets slut, bestående av: terrin med lock och fat, 2 uppläggningsskålar, 6 mindre fat, 10 assietter, 11 mattallrikar, 3 bordstallrikar, saladjär, 5 djupa, fiskfat, såsskål (Gustavsberg), 3 tefat, uppläggningsfat
Bruksslitage, krackeleringar, missfärgningar, sprickor samt nagg
559110
2018-07-14