Skulpturer brons
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SKULPTURER, 3 st, brons, "Vattenbärerska" signerad Anders Olson (1880-1955), kvinnohuvud, osignerat samt "Cirkuselefant" med gjutarstämpel "Rosengrens, Limhamn" höjd ca 5,5-14 cm
PROVENIENS: Nils Gottfrid Sandström, f.d verkmästare vid Rosengrens konstgjuteri, Limhamn
559145
2018-07-17