Slipsnålar samt brosch

Slipsnålar samt brosch
Slipsnålar samt brosch
Slipsnålar samt brosch
Slipsnålar samt brosch
Slipsnålar samt brosch
Slipsnålar samt brosch
Slipsnålar samt brosch
Slipsnålar samt brosch
Slipsnålar samt brosch
Slipsnålar samt brosch

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BROSCH, 18 k guld, troligen 1940-tal, SAS, i form av flygvingar med 3 smådiamanter, totalvikt ca samt de nordiska flaggorna i emalj, SLIPSNÅL, 14 k guld, i form av en örns klo, SLIPSNÅL, 18 k guld med svensk importstämpel, in form av en golfklubb, längd ca 3-8 cm, totalvikt (exl plupparna), ca 8.8 g

Bruksslitage, örnsklon saknas kulan, plupparna ej guld

559212

2018-07-15