Olle Alberius ariel vas

Olle Alberius ariel vas
Olle Alberius ariel vas
Olle Alberius ariel vas
Olle Alberius ariel vas
Olle Alberius ariel vas
Olle Alberius ariel vas
Olle Alberius ariel vas
Olle Alberius ariel vas

Klubbat för:

3 000 SEK

Arviointi

4 000 SEK

Kuvaus

OLLE ALBERIUS (1926-1993), vas, Orrefors 1900-talets andra hälft, Ariel, dekor av molnformationer i mörk- respektive ljusblått, signerad Orrefors Ariel Olle Alberius Orrefors 959590, höjd ca 18 cm

Kuntoraportti

559233

Päivämäärä:

2018-07-16