Olle Alberius ariel vas
Klubbat för:
3 000 SEK
Arviointi
4 000 SEK
Kuvaus
OLLE ALBERIUS (1926-1993), vas, Orrefors 1900-talets andra hälft, Ariel, dekor av molnformationer i mörk- respektive ljusblått, signerad Orrefors Ariel Olle Alberius Orrefors 959590, höjd ca 18 cm
Kuntoraportti
559233
Päivämäärä:
2018-07-16