Bing & Gröndahl Måsen servis

Bing & Gröndahl Måsen servis
Bing & Gröndahl Måsen servis
Bing & Gröndahl Måsen servis
Bing & Gröndahl Måsen servis
Bing & Gröndahl Måsen servis
Bing & Gröndahl Måsen servis
Bing & Gröndahl Måsen servis
Bing & Gröndahl Måsen servis
Bing & Gröndahl Måsen servis
Bing & Gröndahl Måsen servis
Bing & Gröndahl Måsen servis
Bing & Gröndahl Måsen servis
Bing & Gröndahl Måsen servis
Bing & Gröndahl Måsen servis
Bing & Gröndahl Måsen servis
Bing & Gröndahl Måsen servis

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BING & GRÖNDAHL, kaffeservis, 41 dlr., porslin, 1900-tal, "Måsen", förgylld dekor, bestående av: 12 assietter, 12 kaffekoppar med fat, kaffekanna, 2 lövformade fat, sockerskål med lock, skål på fot, gräddkanna, 3 salt och pepparströare, 1 par äggkoppar, liten karaff, 1 par servettringar, 3 uppläggningsfat

Delvis andrasortering, 3 delar från annan modell medföljer

559243

2018-07-16