Matbord med iläggsskivor 1800-tal
2018-07-15
559278
| Klubbat belopp | 6 600 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
MATBORD med iläggsskivor, 1800-talets andra hälft, svarvade ben, bemålat, med sarg, höjd 76, diameter 110, skivornas längd 110 resp. 60, totallängd 280 cm
Senare bemålat, bruksslitage, senare skivor, ostadiga ben