Flintlåstrombon
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FLINTLÅSTROMBON, pipa med oktagonalt kammarstycke med nednött stämpel, graverat och signerat lås, (svårtydd) samt stämplad s i en ring, valnötsstock med mässingsbeslag, längd ca 99 cm
Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".
Saknar laddstake, bruks och åldersrelaterat slitage
559295
2018-07-18