Flintlåstrombon

Flintlåstrombon
Flintlåstrombon
Flintlåstrombon
Flintlåstrombon
Flintlåstrombon
Flintlåstrombon
Flintlåstrombon
Flintlåstrombon
Flintlåstrombon
Flintlåstrombon
Flintlåstrombon
Flintlåstrombon

Klubbat för:

7 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

FLINTLÅSTROMBON, pipa med oktagonalt kammarstycke med nednött stämpel, graverat och signerat lås, (svårtydd) samt stämplad s i en ring, valnötsstock med mässingsbeslag, längd ca 99 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Saknar laddstake, bruks och åldersrelaterat slitage

559295

2018-07-18