Flintlåsgevär

Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

JEZAIL, Indien/Afghanistan, 1800-tal, ett äldre lås märkt med krönta bokstäver, skuren dekor på kolven, längd ca 168 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Bruks och åldersrelaterat slitage

559312

2018-07-18