Børge Mogensen matgrupp "Øresund"

Børge Mogensen matgrupp
Børge Mogensen matgrupp
Børge Mogensen matgrupp
Børge Mogensen matgrupp
Børge Mogensen matgrupp
Børge Mogensen matgrupp
Børge Mogensen matgrupp
Børge Mogensen matgrupp
Børge Mogensen matgrupp
Børge Mogensen matgrupp
Børge Mogensen matgrupp
Børge Mogensen matgrupp
Børge Mogensen matgrupp
Børge Mogensen matgrupp
Børge Mogensen matgrupp
Børge Mogensen matgrupp
Børge Mogensen matgrupp
Børge Mogensen matgrupp
Børge Mogensen matgrupp
Børge Mogensen matgrupp

Klubbat för:

36 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BØRGE MOGENSEN, matgrupp, 9 delar, matbord "Øresund", 1900-talets mitt, matbordet av ek med 4 iläggsskivor, 4 märkta karmstolar och 4 stolar av björk samt ek, klädda med skinn, matbord höjd ca 72, 170x130, iläggsskivorna 60, totallängd ca 410 cm, karmstolarnas höjd ca 76, bredd ca 53, djup ca 42 cm

Karmstolar: fläckar på rygg och sits, repor, slitage, torrt innehåll i sitsarna
Matbord: fuktskador på skiva, enstaka mörka fläckar, slitage, mindre repor
Iläggsskivor: en med fuktskada, en med synlig repa, i övrigt slitage, små repor

559339

2018-07-15