Kandeabrar med blomsterdekor

Kandeabrar med blomsterdekor
Kandeabrar med blomsterdekor
Kandeabrar med blomsterdekor
Kandeabrar med blomsterdekor
Kandeabrar med blomsterdekor
Kandeabrar med blomsterdekor
Kandeabrar med blomsterdekor
Kandeabrar med blomsterdekor
Kandeabrar med blomsterdekor
Kandeabrar med blomsterdekor
Kandeabrar med blomsterdekor
Kandeabrar med blomsterdekor

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KANDELABRAR, 1 par, 1900-talets andra hälft, mässing med blomsterformade dekor i porslin och mässing, behängda med prismor, vardera kandelabrer för 5 ljus, höjd ca 46 cm

Bruksslitage, ställvis anlöpning, 1 är något sned, ytsmuts

559382

2018-07-15