Chiffonjé nyrokoko
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHIFFONJÉ, 1800-talets slut, fanérad i olika träslag, bl a päron, valnöt och rot, beslag i pressat läder, (3) byrålådor, fällbar arbetsyta, invändigt inredd med fack och lådor, samt lönnfack, höjd ca 142 cm, 109x50 cm
Åldersrelaterat slitage, fanérkrackelyr, enstaka mindre fanérskador
559474
2018-07-17