Chiffonjé nyrokoko

Chiffonjé nyrokoko
Chiffonjé nyrokoko
Chiffonjé nyrokoko
Chiffonjé nyrokoko
Chiffonjé nyrokoko
Chiffonjé nyrokoko
Chiffonjé nyrokoko
Chiffonjé nyrokoko
Chiffonjé nyrokoko
Chiffonjé nyrokoko
Chiffonjé nyrokoko
Chiffonjé nyrokoko

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CHIFFONJÉ, 1800-talets slut, fanérad i olika träslag, bl a päron, valnöt och rot, beslag i pressat läder, (3) byrålådor, fällbar arbetsyta, invändigt inredd med fack och lådor, samt lönnfack, höjd ca 142 cm, 109x50 cm

Åldersrelaterat slitage, fanérkrackelyr, enstaka mindre fanérskador

559474

2018-07-17