Chiffonjé Karl Johan
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHIFFONJÉ, Karl Johan, 1830-tal, fanérad i mahogny samt massiv mahogny och furu, beslag i mässing, övredelen med en låda samt skrivinredning och skåpluckor bakom skrivklaff, underdelen med 3 lådor, höjd ca 137, 123x50 cm
Slitage, några sprickor och torrsprickor, lagningar, märken, fläckar, ställvis något blekt, några delar av listerna saknas, smärre fanersläpp, troligen senare beslag, renoverad, nyckel saknas
559493
2018-07-17