Chiffonjé Karl Johan

Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CHIFFONJÉ, Karl Johan, 1830-tal, fanérad i mahogny samt massiv mahogny och furu, beslag i mässing, övredelen med en låda samt skrivinredning och skåpluckor bakom skrivklaff, underdelen med 3 lådor, höjd ca 137, 123x50 cm

Slitage, några sprickor och torrsprickor, lagningar, märken, fläckar, ställvis något blekt, några delar av listerna saknas, smärre fanersläpp, troligen senare beslag, renoverad, nyckel saknas

559493

2018-07-17