Wilhelm Kåge ´´Argenta´´ skålfat
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WILHELM KÅGE, ´´Argenta´´, skålfat, Gustavsberg, 1949, stengods med grön glasyr, målad silverdekor av sjöfigur samt mytologiskt djur, inpressad stämpel ´´GUSTAVSBERG ARGENTA´´, numrerad 1035 I, med dedikation från Kooperativa förbundet till Ivan Larsson, diameter ca 38 cm
Smärre slitage
559518
2018-07-17