Wilhelm Kåge ´´Argenta´´ skålfat

Klubbat för:

2 400 SEK

2 000 SEK

WILHELM KÅGE, ´´Argenta´´, skålfat, Gustavsberg, 1949, stengods med grön glasyr, målad silverdekor av sjöfigur samt mytologiskt djur, inpressad stämpel ´´GUSTAVSBERG ARGENTA´´, numrerad 1035 I, med dedikation från Kooperativa förbundet till Ivan Larsson, diameter ca 38 cm

Smärre slitage

559518

2018-07-17