Sven X-et Erixson oljemålning

Sven X-et Erixson oljemålning
Sven X-et Erixson oljemålning
Sven X-et Erixson oljemålning
Sven X-et Erixson oljemålning
Sven X-et Erixson oljemålning
Sven X-et Erixson oljemålning

Klubbat för:

31 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

SVEN X-ET ERIXSON (1899-1970): "Tattby", signerad "Sven Erixson", olja på duk, ca 50x60 cm
HISTORIK: Vy från konstnärens ateljé i Tattby, Saltsjöbaden. Skidåkaren i bilden föreställer konstnärens vän Rune Jansson

559524

2018-07-17