Smyckesset silver
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
COLLIER, ARMBAND samt ÖRHÄNGEN, silver med blå, cabochonslipade agater och vita stenar samt blomsterdekor, örhängen med skruvstift, Alton, Falköping, 1955-6, collierslängd ca 41,5 cm, armbandetslängd ca 18,5 cm, örhängenshöjd ca 2,3 cm, totalvikt ca 62 g
Bruksslitage, ställvis anlöpning och repor, några länkar är något lösa
559526
2018-07-19