Smyckesset silver

Smyckesset silver
Smyckesset silver
Smyckesset silver
Smyckesset silver
Smyckesset silver
Smyckesset silver
Smyckesset silver
Smyckesset silver
Smyckesset silver
Smyckesset silver
Smyckesset silver
Smyckesset silver

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

COLLIER, ARMBAND samt ÖRHÄNGEN, silver med blå, cabochonslipade agater och vita stenar samt blomsterdekor, örhängen med skruvstift, Alton, Falköping, 1955-6, collierslängd ca 41,5 cm, armbandetslängd ca 18,5 cm, örhängenshöjd ca 2,3 cm, totalvikt ca 62 g

Bruksslitage, ställvis anlöpning och repor, några länkar är något lösa

559526

2018-07-19