Örhängen 18k guld
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ÖRHÄNGEN, 3 par, 18k guld bestående av 1 par örhängen med odlade pärlor, ca 6.8 mm, skruvstift, med svensk importstämpel, 1 par örhängen med vita pastestenar, stift, plupparna stämplade Alton Guldvaru, Falköping, 1971, 1 par örhängen, kreol modeller, krokar, G Dahlgren & Co, höjd ca 1,5-2,5 cm, totalvikt ca 6,3 g
Bruksslitage, ytan av odlade pärlorna med mindre ojämnheter
559543
2018-07-19