Örhängen 18k guld

Örhängen 18k guld
Örhängen 18k guld
Örhängen 18k guld
Örhängen 18k guld
Örhängen 18k guld
Örhängen 18k guld
Örhängen 18k guld
Örhängen 18k guld
Örhängen 18k guld
Örhängen 18k guld
Örhängen 18k guld
Örhängen 18k guld

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ÖRHÄNGEN, 3 par, 18k guld bestående av 1 par örhängen med odlade pärlor, ca 6.8 mm, skruvstift, med svensk importstämpel, 1 par örhängen med vita pastestenar, stift, plupparna stämplade Alton Guldvaru, Falköping, 1971, 1 par örhängen, kreol modeller, krokar, G Dahlgren & Co, höjd ca 1,5-2,5 cm, totalvikt ca 6,3 g

Bruksslitage, ytan av odlade pärlorna med mindre ojämnheter

559543

2018-07-19