Hängen silver

Hängen silver
Hängen silver
Hängen silver
Hängen silver
Hängen silver
Hängen silver
Hängen silver
Hängen silver
Hängen silver
Hängen silver
Hängen silver
Hängen silver

Klubbat för:

300 SEK

1 500 SEK

HÄNGEN, 4 st, silver bestående av 1 hänge med cabochonslipad porpyr, Älvdalssilver, Mora, 1987, 1 hänge i form av en handväska, Karin Ferner, Falun, 1994, 1 hänge med cabochonslipad karneol samt svensk kontrollstämpel, 1 hänge med blandslipad vit pastesten, stämplat ´´K&L´´ med svensk importstämpel, höjd (inkl öglan) ca 2,6-4 cm, tillsammans med 3 kedjor, längd ca 38-59,5 cm, totalvikt ca 36,5 g

Bruksslitage, ställvis anlöpning, mindre repor

559546

2018-07-19