Philippe Cuny "Lyre" bordslampa

Philippe Cuny
Philippe Cuny
Philippe Cuny
Philippe Cuny
Philippe Cuny
Philippe Cuny
Philippe Cuny
Philippe Cuny
Philippe Cuny
Philippe Cuny
Philippe Cuny
Philippe Cuny
Philippe Cuny
Philippe Cuny
Philippe Cuny
Philippe Cuny
Philippe Cuny
Philippe Cuny
Philippe Cuny
Philippe Cuny

Klubbat för:

4 800 SEK

6 000 SEK

PHILIPPE CUNY, "Lyre", bordslampa, formgivningsår 1990, bemålad lättbetong i Yves Klein blå, 2 ljuskällor, vita textilskärmar, enligt uppgift limiterad upplaga om 1000 ex, signerad undertill Cuny, höjd ca 72 cm

Bruksslitage

559589

2018-07-23