Knivar porfyrskaft

Knivar porfyrskaft
Knivar porfyrskaft
Knivar porfyrskaft
Knivar porfyrskaft
Knivar porfyrskaft
Knivar porfyrskaft
Knivar porfyrskaft
Knivar porfyrskaft

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

KNIVAR, 6 dlr, 1800-tal, med skaft i porfyr bl a svart Rännås, Åsbydiabas samt tingait, bladen märkta L.F. Ståhlberg, Stålfors, längd ca 26 cm

Bladen med bruksslitage

559609

2018-07-19