Carl Malmsten fåtölj
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CARL MALMSTEN, "Stora fjäderbrickan", fåtölj, 1950-tal, stomme i ek, lösa plymåer klädda i "Gripsholm" från Borås Cotton Millenium Collection, sitthöjd ca 39 cm
Patina och bruksslitage, klädseln senare
559812
2018-07-19