Carl Malmsten fåtölj

Carl Malmsten fåtölj
Carl Malmsten fåtölj
Carl Malmsten fåtölj
Carl Malmsten fåtölj
Carl Malmsten fåtölj
Carl Malmsten fåtölj
Carl Malmsten fåtölj
Carl Malmsten fåtölj
Carl Malmsten fåtölj
Carl Malmsten fåtölj

Klubbat för:

3 400 SEK

Arviointi

2 500 SEK

Kuvaus

CARL MALMSTEN, "Stora fjäderbrickan", fåtölj, 1950-tal, stomme i ek, lösa plymåer klädda i "Gripsholm" från Borås Cotton Millenium Collection, sitthöjd ca 39 cm

Kuntoraportti

Patina och bruksslitage, klädseln senare

559812

Päivämäärä:

2018-07-19