Vaser Kina Sancai
Klubbat för:
500 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
VASER, 1 par, porslin, Kina, 1900-tal, sancaiglasyr, dekor av parställda kejsardrakar med den brinnande pärlan, botten med Kangxis sex karaktärers märke, höjd ca 24 cm
Kuntoraportti
En med nagg
559828
Päivämäärä:
2018-07-23