Brasskärm Lennartsnäs

Brasskärm Lennartsnäs
Brasskärm Lennartsnäs
Brasskärm Lennartsnäs
Brasskärm Lennartsnäs
Brasskärm Lennartsnäs
Brasskärm Lennartsnäs
Brasskärm Lennartsnäs
Brasskärm Lennartsnäs

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BRASSKÄRM, Karl Johan, fanérad i mahogny, förgyllda beslag, dekor av svarvade grönpatinerade tazzor, broderi bakom glas, höjd ca 115, 107x34 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Glaset med skada, smärre ytskador, senare förgyllda dekorelement

559837

2018-07-23