Brasskärm Lennartsnäs
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRASSKÄRM, Karl Johan, fanérad i mahogny, förgyllda beslag, dekor av svarvade grönpatinerade tazzor, broderi bakom glas, höjd ca 115, 107x34 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Glaset med skada, smärre ytskador, senare förgyllda dekorelement
559837
2018-07-23