Stolar Lennartsnäs
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STOLAR, 4 st, sengustavianska stockholmsarbeten, förgyllda, bronserade och grönpatinerade, stoppad rygg och sits, sitthöjd 46 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Senare klädsel, skadad klädsel, lösa kantband, smärre ytskador och färgbortfall
559839
2018-07-23