Skålfat Kina Famille rose 1700-tal
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKÅLFAT, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, dekor av kartusch med pion i emaljfärger, sepia samt guld, brättet med infällda attribut och blommor, diameter ca 37 cm
Nagg, smärre slitage
559864
2018-07-23