Bruno Mathsson fåtölj

Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BRUNO MATHSSON, "Pernilla 2", fåtölj, Bruno Mathsson Design, 1960-/70-tal, stomme av skiktlimmat böjträ av bok, klädd med fårskinn (undertill sadelgjord), sitthöjd ca 38 cm

Slitage, ställvis kraftigt

559933

2018-07-23