Miniatyrporträtt 7 st

Miniatyrporträtt 7 st
Miniatyrporträtt 7 st
Miniatyrporträtt 7 st
Miniatyrporträtt 7 st
Miniatyrporträtt 7 st
Miniatyrporträtt 7 st
Miniatyrporträtt 7 st
Miniatyrporträtt 7 st
Miniatyrporträtt 7 st
Miniatyrporträtt 7 st

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MINIATYRPORTRÄTT, 7 st, 1900-talets början/ mitt, påmålade tryck, 2 st föreställande kung Gustav V, 5 st föreställande kvinnor i 1800-talsdräkt (ca. 1810-1860), signerade, ramar av ben, och mässing, en i gustaviansk stil med lagerkrans, 2 med filigran, ramstorlek ca 9-14x7-11,5 cm

559945

2018-07-23