Remmare
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
REMMARE, 12 st, 1900-talets första hälft, överfång i färgerna grönt, gult och rött, graverad dekor i form av vinrankor, 6 st likörglas, 6 st vinglas, höjd ca 12 respektive ca 19 cm
Fyra snapsglas med mikronagg på fot, enstaka vinglas (gul) med stort nagg på fot
560033
2018-07-20