Stephan Abel Sinding byst
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STEPHAN ABEL SINDING (Norge, 1846-1922): skulptur, byst av en av en gammal kvinna, signerad Stephan Sinding och daterad 1892, gjutarmärkt L P Jorgensen Eneret, patinerad metall, höjd 27 cm
Smärre slitage, fläckar
560035
2018-07-20