Hilding Linnqvist blyertsteckning
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HILDING LINNQVIST (1891-1984): Nakenstudie "i Chinon", monogramsignerad HL, blyerts på papper, bildmått ca 44,5x31 cm
Proveniens: Inköpt på Svensk-Franska konstgalleriet(auktnr 1488) 1960-tal
Ej examinerad ur ram
560067
2018-07-23